Płatności elektroniczne stanowią niezwykle użyteczny sposób na finalizowanie transakcji zawieranych przez sieć. Są szybkie, bezpieczne i można je wykonać z niemalże dowolnego miejsca na świecie. Do niedawna brakowało jednak konkretnej, darmowej platformy, która umożliwiałaby wygodne dokonywanie płatności kryptowalutowych. Pustkę na rynku wypełnił Binance Pay, dzięki któremu można przesyłać krypto bez płacenia dodatkowych prowizji. Wskazujemy, dlaczego Binance Pay ma ogromne szanse na zostanie niezwykle popularną technologią płatności online.
Binance Pay – nowatorska technologia płatności
Binance Pay to nowa, uruchomiona na początku 2021 roku, funkcjonalność zaprezentowana przez jedną z najlepszych giełd kryptowalut, która obsługuje ponad 1,4 mln globalnych transakcji na sekundę. Technologia stanowi rodzaj portfela kryptowalutowego obsługiwanego przez aplikację Binance. Przez samych twórców jest określana trzema przymiotnikami: bezkontaktowa, bezgraniczna i bezpieczna.
Binance Pay umożliwia dokonywanie szybkich transakcji internetowych przy użyciu różnorodnych kryptowalut – obecnie do wyboru jest ponad 40 najpopularniejszych krypto. Liczba sprzedawców korzystających z płatności Binance Pay jest obecnie dosyć ograniczona. W 2021 roku było to 15 firm, takich jak Royalpass, Travala czy L’Exception.
Nie ulega jednak wątpliwości, że lista zainteresowanych będzie systematycznie się poszerzać – w końcu liczba przedsiębiorstw chcących akceptować płatności w Etherum czy Bitcoinach nieustannie rośnie. Do akcesu zachęcają także sami twórcy technologii: czego przykładem może być uruchomienie portalu Binance Merchant, który ułatwia nowym firmom wdrożenie w temat.
Sprawdź też: Co to są pożyczki Binance?
Z Binance Pay można płacić za przesyłki, kupować usługi czy wysyłać kryptowaluty do swoich znajomych. Co ważne, jest to technologia w pełni darmowa – oznacza to, że użytkownik może płacić, wysyłać i odbierać krypto bez abonamentów czy prowizji. Więcej informacji na temat podstaw użytkowania wirtualnego portfelu pojawiło się na oficjalnym kanale YT Binance:
Jak korzystać z Binance Pay?
Możliwość korzystania z Binance Pay uzyskują wyłącznie zarejestrowani i zweryfikowani użytkownicy. Oznacza to, że aplikacji nie mogą używać nieuprawnieni internauci, którzy po prostu zainstalowali aplikację na swój smartfon. Binance Pay wymaga dwuetapowej rejestracji do systemu. Należy najpierw założyć konto użytkownika na stronie Binance.com, a następnie dokonać weryfikacji swojej tożsamości, wgrywając zdjęcia np. dowodu osobistego.
Po uzyskaniu zgody administracji serwisu, korzystanie z Binance Pay staje się w pełni możliwe. Poniżej tłumaczymy, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną konfigurację konta.
Etap nr 1: Konfiguracja profilu użytkownika
Pobierz aplikację mobilną Binance, otwórz ją i zaloguj się na swoje konto. Wybierz opcję Portfele, następnie kliknij na żółty baner: Otwórz Portfel Pay. Przejdź do uzupełniania danych. Na początku utwórz pseudonim – zrób to rozważnie, gdyż w przyszłości nie będzie mógł zostać zmieniony.
Stwórz swój kod PIN, wpisując sześciocyfrowy ciąg liczb. Pamiętaj, aby nie udostępniać hasła osobom trzecim.
Możesz od razu doładować swoje konto określonymi kryptowalutami – jeśli wolisz zrobić to później, to pomiń ten krok.
Pominięcie etapu związanego z dodaniem kryptowalut kończy pierwszy punkt konfiguracji podstawowej. W tym momencie można przejść do menu głównego aplikacji, bądź ustawić jeszcze priorytet płatności – czyli hierarchię używanych kryptowalut.
Sprawdź też: Co to są pożyczki Binance?
Etap nr 2: Dokonywanie płatności za pomocą Binance Pay
Po wejściu w aplikację przejdź do górnej sekcji menu i wybierz symbol czytnika QR. Następnie zeskanuj kod QR sprzedającego, aby wysłać mu fundusze za zakupiony towar.
Alternatywnie możesz skorzystać z zakładki Pay i ręcznie wkleić PAY ID sprzedającego. Każdorazowo sprawdzaj i potwierdzaj informacje dotyczące danej płatności. Jeśli chcesz daną transakcję zatwierdzić, kliknij Continue i wprowadź kod PIN aby zweryfikować płatność. Jeśli transakcja zostanie potwierdzona, określone środki zostaną odliczone od Twojego konta, a na ekranie smartfona ukaże się informacja o szczegółach płatności: odbiorcy, notatce, dacie i kosztach.
Transakcja Binance Pay potwierdzana jest w większości przypadków od ręki. Oznacza to, że odbiorca niemalże w czasie rzeczywistym otrzymuje wysłane środki, bez względu na godzinę czy datę jej zawarcia. Jeśli z kolei to my mamy być beneficjentami transakcji, potrzebujemy własnego kodu QR. Jest on generowany automatycznie w tym samym panelu menu oznaczonym ikonką skanera. Aby przejść do własnych kodów QR i np. udostępnić je innym osobom, należy kliknąć przycisk Recieve.
Użytkownik może wygenerować trzy rodzaje kodów QR służących do:
- 1. płatności w dowolnej walucie,
- 2. płatności w konkretnej walucie,
- 3. płatności w określonej walucie i o konkretnej kwocie.
Binance udostępniło także możliwość unifikacji Binance Pay i Karty Visa Binance w ramach jednego portfela. Oznacza to, że dzięki karcie można dokonywać płatności u ponad 60 milionów przedsiębiorców na całym świecie – tradycyjnie, za pomocą terminalu płatniczego.
Kryptowaluty można wysyłać również znajomym, którzy nie posiadają konta w aplikacji. Wystarczy na etapie tworzenia płatności wpisać adres e-mail lub numer telefonu odbiorcy, a po chwili otrzyma on wiadomość z instrukcjami dotyczącymi procesu konfiguracji konta. Jeśli odbiorca nie dokona konfiguracji w 3 dni, to wysyłający ma możliwość cofnięcia transakcji i otrzymania zwrotu funduszy.
Sprawdź też: Co to jest Aukcja Slot DOT na Binance?
Korzyści korzystania z Binance Pay – szybkie transakcje kryptowalutowe
Binance Pay to nowoczesna technologia zarządzania kryptowalutami zgromadzonymi w portfelu elektronicznym. Aplikacja umożliwia wysyłanie, wydawanie czy odbieranie ponad 40 różnych kryptowalut bez naliczania prowizji. Główną zaletą, tuż obok braku ponoszenia kosztów, jest szybkość płatności. Są one realizowane od ręki do dowolnego miejsca na świecie. Dużą rolę w funkcjonowaniu technologii spełnia Binance Marketplace, czyli miejsce, w którym można realizować zróżnicowane transakcje:
- ✔ wynajmować mieszkania,
- ✔ tworzyć karty podarunkowe,
- ✔ płacić w sklepach internetowych,
- ✔ uczestniczyć w konkursach,
- ✔ brać udział w Launchpad.
Aby przejść do Binance Marketplace należy otworzyć aplikację i przesunąć stronę główną w dół.
Binance Pay to w pełni darmowa i bezpieczna platforma do dokonywania płatności kryptowalutowych. Gromadzenie krypto na swoim koncie może być także traktowane jako inwestycja. Na uwagę zasługuje także duże bezpieczeństwo korzystania z aplikacji. Twórcy przyłożyli dużą wagę do ochrony dóbr użytkowników, wdrażając m.in. weryfikację dwuetapową. Po przekroczeniu pięciu nieudanych prób podania kodu PIN konto zostaje zawieszone czasowo. Szczegóły dotyczące bezpieczeństwa użytkowania zostały przedstawione m.in. w poniższym materiale wideo:
Podsumowujac, udział płatności bezgotówkowych w ogólnej liczbie transakcji rokrocznie rośnie. Już teraz potencjał związany z płatnościami elektronicznymi jest mocno widoczny, a w przyszłości zaakcentowany zostanie jeszcze pełniej. Binance Pay stanowi ciekawą i nowoczesną formę dokonywania płatności, nieco przypominając swoimi funkcjami użytkowymi dobrze znany PayPal – tutaj mamy jednak do czynienia z płaceniem i odbieraniem kryptowalut. Czy śladami Binance pójdą inne giełdy jak Zonda Global? Poczekamy i sprawdzimy.
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.
Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu
Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.
Spodobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij na swoim kanale